W tym kalendarzu znajduje się spis świąt, które nasza wataha obchodzi, jak i również daty urodzin poszczególnych wilków. W szczególny sposób świętujemy również zmiany pór roku.
_____________________________
Styczeń
° 1 - Nowy Rok
Luty
° 14 - Święto Róż
° 23 - Dzień Obżartucha
Marzec
° 1 - Wielka Rocznica
Legenda, wciąż żywa, przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, a tradycja jest kultywowana od wielu lat. To jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w naszej watasze, każdy powinien w nim uczestniczyć, bowiem to dzień, w którym nasi dalecy przodkowie założyli watahę. Dba się o to, by każdy wilk już od najmłodszych lat był uświadamiany o wartości tego święta oraz uczony o historii założycieli, która niestety nadal pogrążona jest we mgle i nieodkryta. Do miejsca, w którym pierwszy raz spotkały się dwie alfy, zanoszony jest symboliczny płomień, obrazujący żywą wciąż pamięć o dwóch waderach. Śpiewane są tam pieśni na ich cześć, a także te opowiadające o założeniu watahy.
° 8 - Dzień Wader
° 21 - Równonoc wiosenna
Rozpoczęcie wiosny. Wilki wyruszają na wspólne polowanie do Życiodajnej Puszczy, która zaczyna budzić się do życia i zachwycać cudownym zapachem kwitnących roślin i wszechobecną zielenią. Jedna z wader przebiera się za wiosnę, by na dobre pożegnać odchodzącą zimę. Odbywa się konkurs, który polega na odnajdywaniu jak największej ilości kwitnących kwiatów.
Kwiecień
° 1 - Prima Aprillis
Jak to w Prima Aprillis, wszyscy robią sobie psikusy. Należy tylko uważać, by nie przesadzić z żartami i nie zrobić czegoś niebezpiecznego i nieodpowiedzialnego. Jako odpowiadające za wszystkich alfy nie chcemy, by komuś stało się coś złego przez "niewinne" żarciki.
Maj
° 28 - Wielkie łowy
Podobnie jak w pierwszy dzień wiosny, w Życiodajnej Puszczy odbywają się wspólne polowania na zwierzynę, której tam, szczególnie w ciepłych miesiącach, nie brakuje. Wieczorem wszystkie upolowane zdobycze wilki przynoszą pod wilczą skałę, gdzie palone jest wielkie ognisko, a wszyscy razem zajadają się, rozmawiając, śpiewając i ciesząc się z udanych wypraw.
Czerwiec
° 1 - Dzień Szczeniąt
Święto, na które ze zniecierpliwieniem czekają wszystkie młode wilczki, ale także te trochę starsze. Małe przewinienia zawsze są w tym dniu wybaczane, a życzenia maluchów chętniej spełniane. Przy wilczej skale organizowane są przeróżne zabawy i atrakcje dla szczeniąt.
° 9 - Noc truskawkowego księżyca
Nasja częstuje wilki dziwnie pachnącym proszkiem, mówiąc, że dziś w nocy ujrzą "truskawkowy księżyc". Niektórzy patrzą na nią podejrzliwie, lecz wszyscy postanawiają spróbować. Gdy nadchodzi wieczór, uradowane spoglądają w niebo, śmiejąc się histerycznie i wykrzykując, że zamiast srebrnej tarczy na niebie pojawiają się owe czerwone owoce.
° 22 - Przesilenie letnie
Astronomiczne rozpoczęcie lata, zwiastujące bliskie nadejście upalnych dni i przysłowiowego "żaru, lejącego się z nieba". Wilki lubią wtedy wygrzewać się w promieniach gorącego słońca, leżąc na łące, otaczającej Samotne Drzewo.
Lipiec
° 1 - Dzień Słońca
W tym dniu wilki składają podziękowania bogu słońca, a samo słońce świeci mocniej i jaśniej niż zawsze. Lasy bardziej się zielenią, zwierzęta są żywsze, kwiaty pięknie kwitną, moce są silniejsze, wszyscy są szczęśliwsi, a niektóre marzenia tego dnia ponoć się spełniają i zdarzają się cuda, a to wszystko jest skutkiem nieodgadnionych magicznych właściwości słońca.
Sierpień
° 8 - Noc Świetlików
To jedno z najważniejszych świąt w naszej watasze. Tej nocy wilki zbierają się nad Stawem Zauroczeń, gdzie pojawia się najwięcej świetlików, lecz można je znaleźć także w innych miejscach. Unoszą się wszędzie wokół, synchronizując się w swojej świetlnej choreografii, tworząc zjawiskowo wyglądające powietrzne pokazy. Mówi się, że mogą być to uosobienia dusz zmarłych. Dużo z nich zbiera się również w Życiodajnej Puszczy i nad Klifem Samotnika. Z nieznanych przyczyn zwierzęta podążają za ich światłem. Każdy wrzuca do wody pieniążek, wypowiadając w myślach życzenie. Wilki wygłaszają również krótkie przemówienia - każdy może coś wyznać i powiedzieć, co mu leży na sercu, jeśli tylko zechce.
° 31 - Dzień Lenia
Tego dnia nikt nie wypomni nikomu imania się od pracy i wylegiwania się do góry brzuchem. Tropiciele nie muszą wytężać swoich nosów, zaganiacze nie pędzą pospiesznie za zwierzyną, nauczyciele odpoczywają od krnąbrnych szczeniąt, a zielarze nie spędzają całych dni w puszczy w poszukiwaniu ziół, potrzebnych do wytwarzania wywarów.
Wrzesień
° 23 - Równonoc jesienna
Pierwszy dzień jesieni. Wilki żegnają lato i przygotowują się na nadejście chłodnych dni. Życiodajna Puszcza rozbłyska wtedy wielobarwnością, od zgaszonych brązów po złociste odcienie. Wadery dekorują swoją sierść kolorowymi liśćmi, gałązkami, jarzębiną i wszystkim, co ładnego uda im się znaleźć.
° 30 - Dzień Basiorów
Nadchodzi dzień, gdy to panowie mają swoje święto, a wadery powinny odwdzięczyć się za miłe traktowanie 6 miesięcy wcześniej i na jakiś czas odłożyć na bok swoje "humorki", z których ta płeć jest powszechnie znana. Basiory otrzymują od swych wybranek upominki i czułe słówka.
Październik
° 14 - Zaćmienie
Słońce całkowicie przysłonięte jest przez Księżyc, zanika więc zbawcza moc jego promieni. Niczym po otwarciu przysłowiowej puszki pandory, wszystkie nieszczęścia, koszmary i potworne kreatury wychodzą ze swoich kryjówek. Rośliny nie kwitną, kwiaty nie tworzą oceanu barw, zwierzęta ukrywają się w swych norach. Panuje ponury nastrój, wszyscy czują się gorzej, zarówno mentalnie, jak i fizycznie. Śnią się przerażające sny, a moce działają słabiej, niż zazwyczaj. Zdarza się więcej wypadków i nieprzyjemnych zdarzeń, dużo łatwiej wdać się w kłótnię z byle powodu. Lecz największym problemem są żądne krwi stworzenia, wypełzające z podziemi. Należy zachować tego dnia większą ostrożność, najlepiej nie oddalać się zbyt daleko od wilczej skały, a wokół rozstawić najlepszych wojowników jako strażników, ochraniających pozostałych. Przez lata wilki nauczyły się, jak okiełznać złe moce i odstraszyć istoty, jednak część z nich nadal stanowi duże zagrożenie, dlatego trzeba mieć się na baczności oraz słuchać poleceń alf i stróżujących wilków.
° 30 - Halloween
W Halloween wilki pragną przybrać groźny i przerażający wygląd, by straszyć siebie nawzajem, wyskakując nagle zza krzaków na swoich znajomych. Malują swoją sierść na ciemne barwy, przystrajają futro znalezionymi lub wykonanymi własnoręcznie elementami kostiumów (na przykład gałęzie, kości zwierząt). Wszędzie wokół unosi się gęsta mgła, ograniczająca pole widzenia, nadająca ponurego, mrocznego nastroju. Odważniejsi wybierają się tego dnia do Nieodkrytych Borów, by jeszcze bardziej wczuć się w klimat święta, nie wszyscy z nich jednak wracają.
Listopad
° 1 - Dzień Zadumy
W tym dniu wspominamy wszystkich tych, którzy od nas odeszli. Chcemy, by pamięć o nich była wciąż żywa. Zanosimy im podarki, a z pomocą szamana rozmawiamy z niektórymi z krążących między światami dusz. Wśród wilków panuje melancholijny, refleksyjny nastrój, a każdy oddala się w świat własnych myśli i zadumań. Odważniejsi wybierają się do Stepów Zapomnienia, których to niezwykły klimat może wywoływać lęk i zdruzgotanie.
° 29 - Dzień Przepowiedni
Tego dnia wilki robią przeróżne wróżby, których prawdomówność można by podważać, jednak dawno utrwalone w kulturze są powtarzane do dziś, bardziej w formie zabawy, aniżeli poznawania swojej przyszłości. Wyrocznie przez cały dzień mają pełne łapy roboty.
Grudzień
° 6 - Dzień Podarunków
W ten dzień wilki obdarowują swoją rodzinę i przyjaciół drobnymi upominkami, zostawiając prezent tak, by jego bliski mógł go znaleźć. Jest jednak pewien haczyk. Do pudełka wkłada się kartkę z pytaniem, na które obdarowany wilk musi szczerze odpowiedzieć ofiarodawcy. To więc dobra okazja, by nakłonić kogoś do ważnej rozmowy.
° 22 - Przesilenie zimowe
Nadchodzą mroźne dni, kiedy większość zwierzyny łownej zagrzebie się swoich norach i coraz ciężej będzie coś upolować. Wilki na stanowiskach polujących mają pełne łapy roboty, by na jakiś czas zgromadzić wystarczające zapasy. Pod wilczą skałą rozpalane jest ognisko, które ma zapewnić szybkie ustąpienie mrozów i powodzenie. Wiele wilków wybiera się również do Krainy Wiecznego Mrozu, by podziwiać żyjące tam lodowe stworzenia, idealnie dostosowane do niskich temperatur.
° 24 - Wilcze święta
Ten dzień wilki spędzają w gronie najbliższych, zajadając przygotowane przysmaki, śpiewając pieśni na cześć zimy i obdarowując siebie nawzajem prezentami. Składają sobie życzenia i ślą do Bogów modły, w których dziękują za kończący się rok i proszą o dalsze powodzenia. W tym okresie domy przystrajane są gałązkami drzew iglastych, a zapach ich igieł roztacza się wszędzie wokół.
° 31 - Sylwester
Nadchodzi moment pożegnania odchodzącego roku i rozliczenia się ze swoich postanowień. Wilk odkopuje kartkę, na której 1 stycznia je zapisał. Jeżeli zdołał je zrealizować, zatrzymuje notkę, jeżeli natomiast zawiódł - pali ją. Płomień zmieniający papier w proch ma symbolizować porażkę we wprowadzeniu zmian w swoim życiu. Gdy zbliża się północ, wszyscy zbierają się przy wilczej skale, by wspólnie powitać nowy rok, a huczna zabawa trwa do rana.
_____________________________
🎂
_____________________________
Styczeń
° 1 - Nowy Rok
W pierwszym dniu roku każdy wilk ustala swoje noworoczne postanowienie, zapisuje je na kartce i zamyka na kłódkę w pudełku, które zakopuje w miejscu znanym jedynie dla niego. W ostatnim dniu roku wykopuje je i rozlicza się ze swych postanowień. Jeżeli zdołał je zrealizować, zatrzymuje kartkę, jeżeli natomiast zawiódł - pali ją. Płomień zmieniający papier w proch ma symbolizować porażkę we wprowadzeniu zmian w swoim życiu.
Luty
° 14 - Święto Róż
W tym dniu we wszystkich ogrodach pięknie kwitną róże, pomimo niskich temperatur. Tylko wtedy ujrzeć można ocean wielobarwnych kwiatów otoczonych śnieżnym puchem. Wilki wręczają jedną z róż swoim wybrankom i ukochanym. O północy pary spotykają się nad stawem zauroczeń, który przybiera tego dnia piękne barwy. Wadera lub basior, który został obdarzony podarunkiem, szepcze do swojego adoratora "tak" lub "nie".
° 23 - Dzień Obżartucha
Można wybaczyć w ten dzień wilkom jeden z siedmiu grzechów głównych, jakim jest obżarstwo. Nikt nie wypomni nam ilości pochłoniętych wilczych przysmaków. Wilki chętnie dzielą się ze sobą jedzeniem, by każdy mógł spróbować wielu smaków, nierzadko bardzo specyficznych i niejako "egzotycznych".
Marzec
° 1 - Wielka Rocznica
Legenda, wciąż żywa, przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, a tradycja jest kultywowana od wielu lat. To jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w naszej watasze, każdy powinien w nim uczestniczyć, bowiem to dzień, w którym nasi dalecy przodkowie założyli watahę. Dba się o to, by każdy wilk już od najmłodszych lat był uświadamiany o wartości tego święta oraz uczony o historii założycieli, która niestety nadal pogrążona jest we mgle i nieodkryta. Do miejsca, w którym pierwszy raz spotkały się dwie alfy, zanoszony jest symboliczny płomień, obrazujący żywą wciąż pamięć o dwóch waderach. Śpiewane są tam pieśni na ich cześć, a także te opowiadające o założeniu watahy.
° 8 - Dzień Wader
To dzień, w którym wszystkie wadery powinny się poczuć jak prawdziwe damy. Nie powinno zabraknąć miłych podarunków, komplementów i czułych życzeń.
° 21 - Równonoc wiosenna
Rozpoczęcie wiosny. Wilki wyruszają na wspólne polowanie do Życiodajnej Puszczy, która zaczyna budzić się do życia i zachwycać cudownym zapachem kwitnących roślin i wszechobecną zielenią. Jedna z wader przebiera się za wiosnę, by na dobre pożegnać odchodzącą zimę. Odbywa się konkurs, który polega na odnajdywaniu jak największej ilości kwitnących kwiatów.
Kwiecień
° 1 - Prima Aprillis
Jak to w Prima Aprillis, wszyscy robią sobie psikusy. Należy tylko uważać, by nie przesadzić z żartami i nie zrobić czegoś niebezpiecznego i nieodpowiedzialnego. Jako odpowiadające za wszystkich alfy nie chcemy, by komuś stało się coś złego przez "niewinne" żarciki.
Maj
° 28 - Wielkie łowy
Podobnie jak w pierwszy dzień wiosny, w Życiodajnej Puszczy odbywają się wspólne polowania na zwierzynę, której tam, szczególnie w ciepłych miesiącach, nie brakuje. Wieczorem wszystkie upolowane zdobycze wilki przynoszą pod wilczą skałę, gdzie palone jest wielkie ognisko, a wszyscy razem zajadają się, rozmawiając, śpiewając i ciesząc się z udanych wypraw.
Czerwiec
° 1 - Dzień Szczeniąt
Święto, na które ze zniecierpliwieniem czekają wszystkie młode wilczki, ale także te trochę starsze. Małe przewinienia zawsze są w tym dniu wybaczane, a życzenia maluchów chętniej spełniane. Przy wilczej skale organizowane są przeróżne zabawy i atrakcje dla szczeniąt.
° 9 - Noc truskawkowego księżyca
Nasja częstuje wilki dziwnie pachnącym proszkiem, mówiąc, że dziś w nocy ujrzą "truskawkowy księżyc". Niektórzy patrzą na nią podejrzliwie, lecz wszyscy postanawiają spróbować. Gdy nadchodzi wieczór, uradowane spoglądają w niebo, śmiejąc się histerycznie i wykrzykując, że zamiast srebrnej tarczy na niebie pojawiają się owe czerwone owoce.
° 22 - Przesilenie letnie
Astronomiczne rozpoczęcie lata, zwiastujące bliskie nadejście upalnych dni i przysłowiowego "żaru, lejącego się z nieba". Wilki lubią wtedy wygrzewać się w promieniach gorącego słońca, leżąc na łące, otaczającej Samotne Drzewo.
Lipiec
° 1 - Dzień Słońca
W tym dniu wilki składają podziękowania bogu słońca, a samo słońce świeci mocniej i jaśniej niż zawsze. Lasy bardziej się zielenią, zwierzęta są żywsze, kwiaty pięknie kwitną, moce są silniejsze, wszyscy są szczęśliwsi, a niektóre marzenia tego dnia ponoć się spełniają i zdarzają się cuda, a to wszystko jest skutkiem nieodgadnionych magicznych właściwości słońca.
Sierpień
° 8 - Noc Świetlików
To jedno z najważniejszych świąt w naszej watasze. Tej nocy wilki zbierają się nad Stawem Zauroczeń, gdzie pojawia się najwięcej świetlików, lecz można je znaleźć także w innych miejscach. Unoszą się wszędzie wokół, synchronizując się w swojej świetlnej choreografii, tworząc zjawiskowo wyglądające powietrzne pokazy. Mówi się, że mogą być to uosobienia dusz zmarłych. Dużo z nich zbiera się również w Życiodajnej Puszczy i nad Klifem Samotnika. Z nieznanych przyczyn zwierzęta podążają za ich światłem. Każdy wrzuca do wody pieniążek, wypowiadając w myślach życzenie. Wilki wygłaszają również krótkie przemówienia - każdy może coś wyznać i powiedzieć, co mu leży na sercu, jeśli tylko zechce.
° 31 - Dzień Lenia
Tego dnia nikt nie wypomni nikomu imania się od pracy i wylegiwania się do góry brzuchem. Tropiciele nie muszą wytężać swoich nosów, zaganiacze nie pędzą pospiesznie za zwierzyną, nauczyciele odpoczywają od krnąbrnych szczeniąt, a zielarze nie spędzają całych dni w puszczy w poszukiwaniu ziół, potrzebnych do wytwarzania wywarów.
Wrzesień
° 23 - Równonoc jesienna
Pierwszy dzień jesieni. Wilki żegnają lato i przygotowują się na nadejście chłodnych dni. Życiodajna Puszcza rozbłyska wtedy wielobarwnością, od zgaszonych brązów po złociste odcienie. Wadery dekorują swoją sierść kolorowymi liśćmi, gałązkami, jarzębiną i wszystkim, co ładnego uda im się znaleźć.
° 30 - Dzień Basiorów
Nadchodzi dzień, gdy to panowie mają swoje święto, a wadery powinny odwdzięczyć się za miłe traktowanie 6 miesięcy wcześniej i na jakiś czas odłożyć na bok swoje "humorki", z których ta płeć jest powszechnie znana. Basiory otrzymują od swych wybranek upominki i czułe słówka.
Październik
° 14 - Zaćmienie
Słońce całkowicie przysłonięte jest przez Księżyc, zanika więc zbawcza moc jego promieni. Niczym po otwarciu przysłowiowej puszki pandory, wszystkie nieszczęścia, koszmary i potworne kreatury wychodzą ze swoich kryjówek. Rośliny nie kwitną, kwiaty nie tworzą oceanu barw, zwierzęta ukrywają się w swych norach. Panuje ponury nastrój, wszyscy czują się gorzej, zarówno mentalnie, jak i fizycznie. Śnią się przerażające sny, a moce działają słabiej, niż zazwyczaj. Zdarza się więcej wypadków i nieprzyjemnych zdarzeń, dużo łatwiej wdać się w kłótnię z byle powodu. Lecz największym problemem są żądne krwi stworzenia, wypełzające z podziemi. Należy zachować tego dnia większą ostrożność, najlepiej nie oddalać się zbyt daleko od wilczej skały, a wokół rozstawić najlepszych wojowników jako strażników, ochraniających pozostałych. Przez lata wilki nauczyły się, jak okiełznać złe moce i odstraszyć istoty, jednak część z nich nadal stanowi duże zagrożenie, dlatego trzeba mieć się na baczności oraz słuchać poleceń alf i stróżujących wilków.
° 30 - Halloween
W Halloween wilki pragną przybrać groźny i przerażający wygląd, by straszyć siebie nawzajem, wyskakując nagle zza krzaków na swoich znajomych. Malują swoją sierść na ciemne barwy, przystrajają futro znalezionymi lub wykonanymi własnoręcznie elementami kostiumów (na przykład gałęzie, kości zwierząt). Wszędzie wokół unosi się gęsta mgła, ograniczająca pole widzenia, nadająca ponurego, mrocznego nastroju. Odważniejsi wybierają się tego dnia do Nieodkrytych Borów, by jeszcze bardziej wczuć się w klimat święta, nie wszyscy z nich jednak wracają.
Listopad
° 1 - Dzień Zadumy
W tym dniu wspominamy wszystkich tych, którzy od nas odeszli. Chcemy, by pamięć o nich była wciąż żywa. Zanosimy im podarki, a z pomocą szamana rozmawiamy z niektórymi z krążących między światami dusz. Wśród wilków panuje melancholijny, refleksyjny nastrój, a każdy oddala się w świat własnych myśli i zadumań. Odważniejsi wybierają się do Stepów Zapomnienia, których to niezwykły klimat może wywoływać lęk i zdruzgotanie.
° 29 - Dzień Przepowiedni
Tego dnia wilki robią przeróżne wróżby, których prawdomówność można by podważać, jednak dawno utrwalone w kulturze są powtarzane do dziś, bardziej w formie zabawy, aniżeli poznawania swojej przyszłości. Wyrocznie przez cały dzień mają pełne łapy roboty.
Grudzień
° 6 - Dzień Podarunków
W ten dzień wilki obdarowują swoją rodzinę i przyjaciół drobnymi upominkami, zostawiając prezent tak, by jego bliski mógł go znaleźć. Jest jednak pewien haczyk. Do pudełka wkłada się kartkę z pytaniem, na które obdarowany wilk musi szczerze odpowiedzieć ofiarodawcy. To więc dobra okazja, by nakłonić kogoś do ważnej rozmowy.
° 22 - Przesilenie zimowe
Nadchodzą mroźne dni, kiedy większość zwierzyny łownej zagrzebie się swoich norach i coraz ciężej będzie coś upolować. Wilki na stanowiskach polujących mają pełne łapy roboty, by na jakiś czas zgromadzić wystarczające zapasy. Pod wilczą skałą rozpalane jest ognisko, które ma zapewnić szybkie ustąpienie mrozów i powodzenie. Wiele wilków wybiera się również do Krainy Wiecznego Mrozu, by podziwiać żyjące tam lodowe stworzenia, idealnie dostosowane do niskich temperatur.
° 24 - Wilcze święta
Ten dzień wilki spędzają w gronie najbliższych, zajadając przygotowane przysmaki, śpiewając pieśni na cześć zimy i obdarowując siebie nawzajem prezentami. Składają sobie życzenia i ślą do Bogów modły, w których dziękują za kończący się rok i proszą o dalsze powodzenia. W tym okresie domy przystrajane są gałązkami drzew iglastych, a zapach ich igieł roztacza się wszędzie wokół.
° 31 - Sylwester
Nadchodzi moment pożegnania odchodzącego roku i rozliczenia się ze swoich postanowień. Wilk odkopuje kartkę, na której 1 stycznia je zapisał. Jeżeli zdołał je zrealizować, zatrzymuje notkę, jeżeli natomiast zawiódł - pali ją. Płomień zmieniający papier w proch ma symbolizować porażkę we wprowadzeniu zmian w swoim życiu. Gdy zbliża się północ, wszyscy zbierają się przy wilczej skale, by wspólnie powitać nowy rok, a huczna zabawa trwa do rana.
_____________________________
🎂
Urodziny:
Yuki 🎂 17 października
North Whisper 🎂 16 grudnia
Nasja 🎂 25 lutego
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz